​Co jíst a pít, abyste se vyhnuli pálení žáhy

​Co jíst a pít, abyste se vyhnuli pálení žáhy

​Co jíst a pít, abyste se vyhnuli pálení žáhy

Zázvor
Zázvor podporuje trávení, proto se často používá při bolesti a nadýmání. Zázvor také pomáhá při pálení žáhy, protože má protizánětlivé vlastnosti, zklidňuje nervový systém a absorbuje žaludeční kyselinu.

Banán
Není žádným tajemstvím, že kyselé ovoce, jako jsou pomeranče, grapefruity nebo bobule, může pálení žáhy vyvolat. Banány jsou naopak zásadité ovoce, takže snižují kyselost v žaludku a odstraňují nepříjemné příznaky.

Jogurt
Skvělá volba pro lidi, kteří pravidelně trpí pálením žáhy. Jogurt by měl být přírodní, bez ovocných přísad a ne příliš tučný.

Abyste předešli pálení žáhy, nejezte na noc a snažte se vyhýbat dlouhým intervalům mezi jídly.

Meloun
Stejně jako banány je i meloun považován za zásadité ovoce, které neutralizuje kyselinu. Plátky melounu lze přidat do smoothies nebo ovocných koktejlů místo kyselých bobulí, které pálení žáhy vyvolávají.

Zelená zelenina
Existují tisíce důvodů, proč je konzumace zelené zeleniny užitečná a nezbytná. A tady je další: zelí, chřest, špenát, květák a růžičková kapusta, stejně jako zelený salát pomáhají při pálení žáhy, protože se jedná o potraviny s vysokou hladinou pH.

Ovesné vločky
Ovesné vločky zklidňují žaludek a jsou snad nejoblíbenějším produktem pro lidi s různými zažívacími problémy. Pomáhají i při pálení žáhy, ale je lepší je vařit ve vodě, odstředěném nebo mandlovém mléce.

Žvýkačka
Zvyšuje množství slin, které odplavují kyselinu ze stěn jícnu. Pro boj s pálením žáhy byste si neměli vybírat mátové žvýkačky a žvýkat žvýkačku můžete až po jídle, ne na lačný žaludek.